Przejdź do treści

Oczyszczanie czakr

  • przez
Oczyszczanie czakr

Treść podana przez Izę:
CZAKRY – WSTĘP – CZYM SĄ I JAK FUNKCJONUJĄ

Życie jest energią, a energia tworzy czakry. Jeśli żyjesz, musisz mieć czakry. Sporo osób, zaprzecza istnieniu czakr, lub też poddaje pod wątpliwość ich występowanie. Wg mnie, jest to błędne myślenie.
W każdym aspekcie naszego życia, otacza nas energia. Kosmiczna siła życiowa, która płynie przez nas, przez zwierzęta, rośliny, chmury, rzeki i góry.
Jesteśmy częścią Wszechświata i zachodzi w nas wymiana energii, z każdą żyjącą istotą.
Czakry, znajdujące się w naszym ciele, wzdłuż kręgosłupa, oddziaływające w polu energii elektromagnetycznej, to umownie nazwane, przepusty kosmicznej energii.
Jest siedem głównych czakr, które są szczegółowo opisane : ich barwa, kształt, kierunek wirowania, właściwości oraz umiejscowienie.

W książce Czakry od podstaw, David Pund, opisuje czakry…

“Można to porównać do procesu fotosyntezy w świecie roślin. Energia słońca jest wchłaniana przez materialną substancję rośliny, aby utrzymać ją przy życiu. Energia spływa w dół do korzeni, które pobierają z ziemi substancje odżywcze. Potem wraca w górę rośliny i powoduje jej kwitnienie. Energia przemienia się w piękno i zostaje zwrócona światu. Tak samo jest z nami. Pobrana przez nas energia słońca spływa do korzeni naszego jestestwa , łączy się z pobraną z ziemi i wraca do góry, aby w końcu przemienić się w kwiat naszego istnienia, który oddajemy światu. Wyraża on coraz więcej piękna, w miarę rozwijania naszej świadomości.”

Tyle autor.
Wiemy już, czym są czakry, teraz czas na bardziej szczegółowe informacje.
Jak już wcześniej napisałam, istnieje siedem głównych czakr, którym przypisane są odrębne właściwości. W ciele człowieka jest więcej mniejszych czakr, jednak uwaga skupia się na siedmiu podstawowych.
U zwierząt, również występują czakry, jednak nasi pupile, mają jedną, dodatkową czakrę, tzw czakrę białą.
Każda czakra zawiaduje innym aspektem życiowym. Dość często zauważa się, że czakry pokrywają się umiejscowieniem, z naszym fizycznym układem gruczołów dokrewnych.
I tak i nie.
Czakr nie należy rozpatrywać wyłącznie, jako funkcje fizyczna organizmu, lecz jako aspekt natury subtelnej.
To ośrodki energii życiowej oraz różnych aspektów ludzkiego ja ; fizycznego, mentalnego oraz duchowego.
Sporo osób, pracujących z Energiami, jest w stanie zobaczyć wirującą czakrę, określić na podstawie jej ruchu, czy jej funkcjonowanie, jest prawidłowe i harmonijne.
Często mówi się, że czakra jest zablokowana. To mylne pojęcie. Gdyby czakra była zablokowana, nie było by życia. Czakry mogą mieć nadmiernie otwarte przepusty, lub zbyt zamknięte, lecz nigdy zablokowane. Osobiście, pracując z czakrami, głównie u zwierząt domowych, wyczuwam ich energię, poprzez nakładanie rąk. Niestety nie widzę ich, jedynie energetycznie wyczuwam.
Zharmonizowanie czakr, tak aby prawidłowo funkcjonowały, to jeden z podstawowych aspektów życiowych, do zachowania równowagi umysłu i zdrowia fizycznego.
Zbyt zamknięte, mogą przysporzyć nam problemów natury postrzegania otaczającego nas otoczenia np. zbyt zamknięta czakra MANIPURA SPLOTU SŁONECZNEGO, wpływa na sferę osobowości, nasze ego, wolę. Osoba, z zaburzoną równowagą czary Manipury, będzie wycofana, niepewna siebie, emocjonalnie niezrównoważona.
Niestety, ten brak równowagi, nie pozwoli jej w pełni korzystać z potencjału własnego życia, jak i może doprowadzić do choroby, na poziomie fizycznym.

Dodaj komentarz